Info obecního úřadu

aktuální situace

VÁŽENÍ SPOLUOBČANÉ,

v současné nelehké době vás prosíme o ohleduplnost ke spoluobčanům a dodržování vládních nařízení směřujících k omezení šíření nemoci Covid-19. V souvislosti s tím, bychom vám rádi připomněli, že je obecní úřad svým občanům připraven pomoci, pokud to bude v jeho silách. Pokud byste měli jakýkoliv problém v souvislosti s touto situací – ať by se týkalo případné karantény, nákupu potravin, léků, potřeby roušek, chybějících informací či dalších souvisejících problémů a dotazů – neváhejte telefonicky kontaktovat Zdeňku Stříbrnou nebo Marcelu Danišovou, případně pište na e-mail urad@obec-radim.cz

Úřední hodiny obecního úřadu zůstávají zachovány každou středu 16–19 hod, avšak za dodržení určitých omezení – nutno mít zakrytá ústa a nos a vstupovat pouze po jednom. Prosíme o dodržování rozestupů min. 2 metry v případě čekání! Pokud není nutná Vaše osobní návštěva, prosím vyřizujte své potřeby s obecním úřadem přednostně elektronicky nebo telefonicky – 731 409 498 – Stříbrná, 775 641 950 – Danišová, e-mail: urad@obec-radim.cz, DS: szfj9sk), popř. prostřednictvím poštovních služeb (Radim 8, 507 12 Radim).

NOVÁ OPATŘENÍ – PLATNOST OD 14. 10. DO 3. 11. 2020

(s výjimkou nošení roušek, které platí do odvolání a zavření škol, které platí do 1. listopadu)

...Uzavřené restaurace, bary, hospody, kluby. Povoleno je pouze výdejní okénko s provozem do 20 hodin. Zákaz pití alkoholu na veřejně přístupných místech.

...Uvnitř i venku se v jednu chvíli může shlukovat maximálně šest lidí. Výjimky mají rodiny či různá zasedání (např. zastupitelstvo). Výjimku nemají ani sportovci.

...Roušky se musí nosit nejen ve vnitřních prostorách a v hromadné dopravě, ale také na venkovních zastávkách a nástupištích hromadné dopravy.

..Všichni žáci a studenti, tedy jak na základních, tak středních, vyšších odborných i vysokých školách se budou učit na dálku. Pouze mateřské školy zůstanou v běžném provozu. Vrátit do lavic by se mohli po podzimních prázdninách – tedy 2. listopadu.

KULTURA V RADIMI

Nad konáním tradičních kulturních akcí v Radimi visí (bohužel) velký otazník. Jisté již ale je, že tradiční posezení se seniory se v letošním roce neuskuteční. Místo toho dáme seniorům před Vánoci nějaký dárek – doručíme ho všem do domů.

Vánoční výstava byla letos plánována na téma BAREVNÉ VÁNOCE, ale zda-li se uskuteční, nevíme. Rovněž rozsvícení vánočního stromu zatím není jisté.

Vítání občánků bychom rádi uskutečnili do konce roku. Pravděpodobně ale naše občánky přivítáme „po jednom“, nikoliv všechny najednou – celkem bychom měli vítat 4 občánky.

Dále je tradičně plánován zájezd za kulturou. Tentokráte jde o muzikál Kat Mydlář v Divadle Broadway 28. 11. 2020 (pokud bude zrušeno představení z důvodu covidu, bude dán náhradní termín). Zájemci se mohou hlásit v radimském obchodě nebo u Zdeňky Stříbrné.

Připomínáme termín 31. 10. 2020 pro zaplacení poplatku za odpady, psy a vodné.

Přebytečné větve můžete vozit za hřbitov do 22. 10. 2020, pak budou spáleny.

Jednota v Radimi bude od 19. 10. do 25. 10. 2020 uzavřena.

Vytvořeno: 13. 10. 2020
Poslední aktualizace: 14. 10. 2020 0:02