Olympijský běh Dřevěnice

TJ Sokol Dřevěnice - rodinný běh pod záštitou Českého olympijského výboru s názvem www.olympijskybeh.cz

Olympijský běh Dřevěnice, středa 23.6. 2021 areál volejbalových kurtů

3

V letošním roce přichází TJ Sokol Dřevěnice s novým sportovním počinem. Jde o rodinný běh pod záštitou Českého olympijského výboru s názvem www.olympijskybeh.cz

Cílem naší aktivity je přinést pro naše místní dospělé, ale především děti možnost zasoutěžit si formou běhu v okolí obce a být součástí rodiny olympijských běhů = podpořit myšlenku oslavy mezinárodního Olympijského dne v ČR, šíření olympijských hodnot a myšlenek, které ctíme.

Více informací: https://www.olympijskybeh.cz/zavody/drevenice-2021

Start, cíl i zázemí závodu se nachází na volejbalových kurtech. Registrace na místě není možná. Je třeba se registrovat na stránkách organizátora www.olympijskybeh.cz, do 31.3. výhodnější startovné (Aktualitou je, že výhodné startovné bylo posunuto až do 14.dubna 2021). Pro děti jen 30Kč! Každý účastník si odnese balíček s dárky od sponzorů a jistě krásný sportovní zážitek.

Sledujte také facebook  https://www.facebook.com/olympijskybeh21 a událost profilu Volejbalová Dřevěnice https://www.facebook.com/events/717611605788067/

Očekáváme účast hlavně našich dětí, a proto jsme připravili 3 dětské tratě a zdatnější mládež může také běžet 5km okruh pro dospělé.

TRASA PRO DOSPĚLÉ:

Pětikilometrový okruh je víceměně rovinatý; prudší stoupání čeká závodníky pouze na začátku trati v délce zhruba půl kilometru. Trasa vás zavede do části obce Dolánky přes hráz rybníku Hlíza kolem kempu a na zbrusu asfaltovou cestu o délce necelých 2 kilometrů kolem části obce. Tuto asfaltku tvoří krásná rovinka prozatím zcela bez provozu, závodníci z ní seběhnou na tzv. Lázeňskou třídu, ze které pak po další nové komunikaci už mohou závěrečným spurtem odbočit přes Tužínský potok zpět do areálu volejbalových kurtů.

DĚTSKÉ ZÁVODY:

Dětské závody proběhnou na třech trasách. Naše nejmenší ratolesti se proběhnou po rovince přímo na volejbalovém areálu. Děti od 6 do 10 let si areál oběhnou po rovinaté trase v délce zhruba 600 m, nejstarší dětskou kategorii 10-15 let bude čekat tříkilometrová trasa využívající stejnou novou asfaltku, jako závod dospělých. Pokud se sejde dětí hodně, tak kategorie ještě zúžíme věkově tak, aby si všichni řádně zazávodili se svými vrstevníky.

PROGRAM:

16:30 start dětí v kategorii 0-5 let

16:45 start dětí v kategorii 6-10 let

17:00 start děti v kategorii 11-15 let

17:30 vyhlášení dětských kategorií

18:00 start hlavního závodu na 5 km bude odstartován z éteru Českého rozhlasu

Vyhlášení hlavního závodu po doběhu, hodnotné ceny pro vítěze katogorií.

Závod se koná současně na cca 85ti místech v ČR a je pořádán místními organizacemi pro obyvatele dané lokality s ohledem na zajištění místních hygienických opatření. V případě nepříznivých epidemiologických podmínek se přesouvá na září. Běžci se přihlašují přes registrační systém od 1. 2. – 14. 6.2021. Uvítáme také dobrovolníky pro pomoc s organizací samotného závodu.

PROČ BÝT SOUČÁSTÍ OLYMPIJSKÉHO DNE?

1

• Společně rozhýbeme dospělé i děti po celé republice

• V roce 2021 budeme v Olympijský den slavit zároveň přesně 1 měsíc do OH v Tokiu

• Společně ctíme a dále šíříme hodnoty fair-play, hrdost a radost z pohybu

Je to možnost dát příležitost každému zvednout se a překonat sám sebe, motivovat ostatní a mít radost z pohybu.

Tímto Vás všechny srdečně zve TJ Sokol Dřevěnice.

2

Vytvořeno: 15. 3. 2021