PLACENÍ VODNÉHO

informace k výši vodného

Pan Vladislav Sedláček provedl odečty spotřebované vody v Radimi. V nejbližší době bude vypočtena cena vodného za jednotlivá odběrná místa a tak jako tomu bylo v loňském roce, obdržíte lístek s částkou a platebními údaji. Některým z vás se omlouváme za to, že v loňském roce nebyla správně platba zaúčtována. Bylo to způsobeno chybou v účetním systému. Problém byl již vyřešen a tak věříme, že v letošním roce bude vše v naprostém pořádku. Ještě pár informací k platbě vodného: V loňském roce byla cena 20Kč, v letošním zvýšena na 23Kč na metr krychlový. Výše vodného bude přepočítána poměrnou částí spotřeby za rok 2021 a 2022. Tzn. z celkové spotřeby vynásobené 23Kč Vám bude odečtena sleva za loňský rok. Vše bude vysvětleno na informačním lístku, který obdrží odběratel. Pokud byste měli jakýkoliv dotaz k vypočtené platbě, neváhejte kontaktovat pana Sedláčka nebo Marcelu Danišovou. A ještě poznámka k frekvenci plateb: Praxi jedné platby za rok jsme zavedli v době "covidu", abychom předešli zbytečným kontaktům a chránili tak zdraví nás všech. U této frekvence bychom rádi zůstali i nadále. Vede nás k tomu hned několik důvodů – 1. covid, jak se dočtete v médiích, je zase na vzestupu, 2. cenu vodného máme v porovnání s jinými obcemi opravdu nízkou a tak roční platba není nijak dramatická, 3. účetně a administrativně to je méně zatěžující. Kdyby však někdo trval na dvou platbách ročně, nebude jistě problém se na obecním úřadě domluvit na tom, že zaplatíte první část vodného formou zálohy začátkem roku a následně doplatíte zbytek dle skutečného vyúčtování (tzn. provedl by se pouze jeden odečet tak jako nyní). Odečty na Tužíně budou probíhat v srpnu a vodné bude počítáno obdobně, jak je výše uvedeno.

Vytvořeno: 14. 7. 2022
Poslední aktualizace: 14. 7. 2022 21:16