LOMNICE NAD POPELKOU - 12 km

Městečko bylo založeno v předhusitské době z původní vsi při tvrzi. Dnes průmyslové město (známé především výrobou lomnických sucharů, oplatek a piškotů a výrobou stanů) je obklopeno hradbou Tábora, Babylonem a Skuhrovským vrchem. Renesanční zámeček ze 17. stol. byl zbořen a r. 1737 barokně přestavěn. Dnes je účelově využit. V místě gotického kostela sv. Mikuláše ze 14. stol. byl po požáru koncem 18. stol. vystavěn pozdně barokní chrám. Na hřbitově kostel sv. Jana Křtitele s hranolovou roubenou zvonicí z r. 1652. Dochovány roubené chalupy na Karlovském náměstí a v okolních osadách Rváčov, Skuhrov, Košov a Morcínov. Městské muzeum z r. 1891. Lyžařský areál se skokanskými můstky s umělou hmotou a běžeckými tratěmi na vrchu Babylon.
Vytvořeno: 19. 12. 2018
Poslední aktualizace: 19. 12. 2018 16:42